CANTIENICA® yra pratimų programa kūno formoms ir laikysenai. Pratimų metu visi kaulai yra išdėstomi pagal pirminę žmogaus kūno anatominę struktūrą taip, kad visi organizmo raumenys, jungtys, raiščiai ir fascijos įgytų bazinį tonusą ir gyvybingą tamprumą.

CANTIENICA® metodą sukūrė Benita Cantieni. Jai buvo diagnozuota sunki skoliozė, Šauermano (Scheuermann) liga, klubo sąnario artrozė ir kryžkaulio lūžis, dar jaunystėje reikėjo reguliariai taikyti gydymą. Ji negalėjo sportuoti, be to, nuolat vartojo skausmą malšinančius vaistus. Savo negalios priversta ji pradėjo studijuoti anatomiją, kad galėtų išsamiai suprasti savo fizinius silpnumus.

Šiandien jos anksčiau skoliozės pakenktas stuburas yra visiškai tiesus, jos nekamuoja skausmas, jos kūnui patinka judėti ir mankštintis. Nauja laikysena leido jai "paaugti" 5 cm, o ankstesnio ją kankinančio kūno formos nuostabiai pakito. Cantieni savo patirtį ir žinias pradėjo platinti tarp susidomėjusių vyrų ir moterų, o galiausiai sukūrė anatomija pagrįstą CANTIENICA® metodą kūno formoms ir laikysenai. Pratimų programa, remiantis naujai gautomis žiniomis, yra nuolat atnaujinama.

CANTIENICA® metodas kūno formoms ir laikysenai